Silnice se nebojíme – ŠD 2, ŠD 5
Dne 10. 2. 2023 se děti ze školní družiny 2 a 5 zúčastnily přednášky s názvem „Silnice se nebojíme“ pod záštitou města Blanska a Besipu. Průvodcem nám byl zkušební komisař Mgr. Aleš Lakota.

Dne 10. 2. 2023 se děti ze školní družiny 2 a 5 zúčastnily přednášky s názvem „Silnice se nebojíme“ pod záštitou města Blanska a Besipu. Průvodcem nám byl zkušební komisař Mgr. Aleš Lakota.
Hlavně kluci ze třídy Sluníček si teď moc rádi staví. Vyrábí různé stavby z kostek. Podívejte se, jak jim to jde 🙂
Dne 8. 2. navštívili žáci 7. A výtvarný workshop v Galerii města Blanska s paní Evou Juračkovou.
Děti ze třídy Sluníček navštívily výtvarnou dílničku pod vedením Evy Juračkové.
Ve školní družině jsme navázali na výuku v 2. B, která se na Jezírku seznamovala s druhy našich ptáků a s tím, jak přečkávají zimu.
Zima je pro atlety náročná – trénink v hale se ve velké míře zaměřuje na skok vysoký, posilování a kondiční trénink. Proto mladí atleti vítají jakékoli jiné pohybové aktivity, které se odehrávají mimo halu…
Závěr ledna je na naší škole tradičně zasvěcen zeměpisné olympiádě, které se pravidelně zúčastňuje velmi vysoký počet žáků druhého stupně. A i letos se množství zúčastněných blížilo k počtu 60 žáků, což jsou dvě zcela naplněné školní třídy.
Děti si povídaly o tom, co vše je bílé. Motýlci vyráběli sněhuláčky a děti ze třídy Sluníček zkoušely stavby z kostek cukru, bruslily a zahrály si na pekaře.
Po vánočních prázdninách jsme se vrátili odpočatí a plní zážitků, o které jsme se podělili s kamarády…