Úspěch našich prvňáčků na Olympiádě dětí a mládeže ve Velkých Opatovicích
Naši prvňáčci se zúčastnili Olympiády dětí a mládeže ve Velkých Opatovicích, kde soutěžili s dalšími 20 školami.

Naši prvňáčci se zúčastnili Olympiády dětí a mládeže ve Velkých Opatovicích, kde soutěžili s dalšími 20 školami.
Dívky naší školy se zúčastnily prestižní taneční soutěže Summer Dance Cup – Otevřené mistrovství České republiky, která se konala v Boskovicích. Naše talentované tanečnice předvedly dvě úžasné sestavy, které jim zajistily medailové umístění.
Žáci 6. třídy se zúčastnili přírodovědného programu „Džungle pod nohama“ v ekologickém centru v Krásensku. Program byl zaměřený na poznávání hmyzu v přirozeném prostředí a děti si ho opravdu užily.
Družstvo mladších žáků naší školy se 29. května zúčastnilo krajského kola Dopravní soutěže v Pohořelicích.
Zoe Celestýna Marešová, Zuzana Zezulková, Vít Bláha a Jakub Musil vybojovali krásné 5. místo, přestože většina z nich byla v soutěži letos poprvé.
Naše škola postoupila z okresního kola basketbalu dívek, které se konalo v Blansku, do krajského kola. Turnaj se odehrál 27. 5. 2025 v Brně ve sportovní hale Rosnička.
Výsledky přijímacího řízení jsou vyvěšeny na školním webu a na vchodových dveřích MŠ.
Ani proměnlivé květnové počasí nám nevadilo při hrách na školním hřišti, kde se hrál fotbal, basketbal a jiné hry. Na dopravním hřišti jsme se zdokonalovali v pravidlech silničního provozu a znalostech dopravních značek.
Měsíc květen byl v naší družině plný zábavy, her a tvořivosti. Děti se těšily na teplejší počasí, které jim umožnilo trávit více času venku. Sportovali jsme, chodili na dopravní hřiště, zmrzlinu a pletli věnečky z pampelišek a sedmikrásek.
Krásného počasí využily děti ze třídy Motýlků k procházce na nedalekou přehradu.
Při besedě s policisty jsme si také zopakovali dopravní značky. Ty a pravidla silničního provozu jsme si následně vyzkoušeli na blanenském dopravním hřišti.