Duben ve školní družině 3. oddělení
Měsíc duben byl v naší školní družině plný zajímavých aktivit, tvoření i pobytu venku.

Měsíc duben byl v naší školní družině plný zajímavých aktivit, tvoření i pobytu venku.
Žáci všech čtvrtých tříd navštívili výstavu „Chutě a vůně regionu – region všemi smysly“ v Muzeu Blanenska.
Literárního úspěchu dosáhla naše škola v rámci 14. ročníku Literární a výtvarné soutěže, kterou každoročně vyhlašuje klub Ulita Blansko. Náš žák, Vojtěch Zábranský (8. B), obsadil v silné konkurenci 1. místo. Téma letošního ročníku bylo „Moje místo“. Vybízelo mladé autory k zamyšlení nad prostorem, který je pro ně v životě důležitý – ať už jde…
Opět se u nás ve školce slavilo. Tentokrát však oslavencem nebyl nikdo z kamarádů, ale naše planeta Země.
Další barevný den se nesl v duchu růžové barvy. Během celého dopoledne se děti věnovaly různým aktivitám, které jim pomáhaly tuto barvu lépe poznávat.
V sobotu 11. 4. 2026 se žáci čtvrtých ročníků zapojili do úklidu Moravského krasu. Během celé trasy aktivně sbírali odpadky a přispěli tak k ochraně krásné přírody. Na svůj výkon mohou být právem hrdí!
Stejně jako v loňském roce žákyně 2. stupně naší školy vybojovaly 1. místo v okresním kole basketbalu.
Naše školka se zapojila do projektu Zachraň kamaráda.
V úterý 14. dubna na atletickém stadionu v Blansku naši žáci opět potvrdili svou dominanci a již podeváté v řadě zvítězili v okresním kole Štafetového poháru – prestižní celorepublikové atletické soutěži určené pro chlapce a dívky prvních až pátých tříd.