Předposlední den školního roku se již tradičně nese v duchu loučení s žáky, které známe nejdéle, nejvíce a s nimiž jsme prožili nejdelší čas – s deváťáky. Bývají to chvíle emotivní, plné vzpomínek, slziček a loučení. Nejinak tomu bylo i letos. Pan učitel Čápek úvodním slovem zahájil celou akci. Naši hudebníci (pan učitel Weinhöfer, pan učitel Čápek a paní učitelka Vaisová), nachystali krásné hudební rozloučení, které prokládali žáci svými třídními proslovy, v kterých zavzpomínali na průběh školní docházky. Závěrečné slovo si vzal pan ředitel, který popřál našim žáků mnoho štěstí do další životní etapy.
Po překrásném slavnostním rozloučení nastal prostor pro další tradiční akci – volejbalové klání „Učitelé proti žákům“ nebo spíše „Učitelé pro své žáky“. Letošní zájem o tento „turnaj“ dalece přesahoval možnosti naší tělocvičny. Z kapacitních důvodů jsme museli rozdělit turnaj na dvě části, aby se dostalo na všechny diváky z řad žáků druhého, ale i prvního stupně. Přátelská atmosféra se přenesla i do sportovního klání. A jak to všechno dopadlo? Přesně nevíme. V tento den to bylo úplně nepodstatné. Mnohem podstatnější bylo, že celá akce byla důstojným a přátelským rozloučením s našimi deváťáky.
Přejeme vám, ať se vám na nové škole daří, ať navážete na úspěchy ze své „alma mater“ a ať máte v nových školách stejně ochotné učitele, kteří to s vámi budou myslet stejně dobře jako u nás.
Mějte se krásně a nezapomeňte na svou „základku„ – ZŠ Dvorskou!!!
Za kolegyně a kolegy Martin Weinhöfer

