Již mnoho let se naše škola účastní největší outdoorové charitativní akce v ČR You dream we run pořádané v Ráječku. Letos se konal už 12. ročník, kterého se tentokrát zúčastnilo více než 4000 lidí.
Tito lidé nejen že si zakoupili tričko, jehož prodejem organizátoři získávají podstatnou část peněz pro plnění snů hendikepovaným lidem kolem nás, ale většina z nich se následně zapojila i do 24hodinového štafetového běhu. Běhu, který v krásném prostředí sportovního areálu a ve skvělé atmosféře spojuje všechny zúčastněné.
Za naši školu se do běhu zapojila významná část dětí – ať už v rámci školního týmu Pádící pastelky – ZŠ Dvorská, nebo jako zástupci mnoha týmů dalších organizací. Všichni měli jeden cíl – pomáhat potřebným. Jenom pro školní tým jsem objednával celkem 170 triček.
V běhání pro potřebné se postupně vystřídali zástupci prakticky všech tříd od 1. do 9. ročníku. Všechny spojovalo nadšení a radost ze společných chvil a z pomoci blízkým. Tradičně nejvíce si „mákli“ zástupci 8. a 9. ročníků spolu s bývalými žáky a žákyněmi naší školy, kteří se do akce každoročně zapojují, čehož si opravdu velmi vážím. Běhat od 22. hodiny večerní do 7. hodiny ranní si žádá opravdu velkou oběť a nadšení. Pro představu – deváťák Víťa Grünwald zaběhl 100 kol, což odpovídá celkové vzdálenosti 40 km. A rozhodně nebyl jediným, kdo má v nohách po náročném programu neuvěřitelnou porci kilometrů.
A jak jsme dopadli? V tomto běhu nejde o výkon, o nejlepší čas, ani o medaile. Přesto do něj děti daly všechno – skončili jsme na nádherném 8. místě z celkových 81 týmů! Zároveň to znamená, že jsme byli nejúspěšnější základní školou ze všech zúčastněných. Uběhli jsme 762 kol odpovídajících vzdálenosti přesně 304,8 km. A to vše ve skvělé a pohodové atmosféře.
Závěrem chci poděkovat těm, kteří přispěli zakoupením trička na dobrou věc, všem úžasným zúčastněným dětem a dále kolegyním a kolegovi, kteří se zapojili do organizace štafety pro první stupeň. Bez nich bych péči o děti z prvního stupně opravdu nezvládl.
Jak vždy k této akci říkám: „Kdo nezažil, nepochopí.“
Díky moc. A za rok? Program je jasný – ve dnech 12.-13. června 2027 se na vás všechny budu opět těšit na již 13. ročníku You dream we run – akci spojující lidi kolem nás.
František Šejnoha

























