Ve středu 14. 5. 2026 se žáci druhého stupně zúčastnili okresního kola turnaje v malém fotbale, které hostil Kunštát. Do turnaje nastoupilo celkem 14 týmů rozdělených do čtyř skupin.
Naši hráči se ve skupině utkali se školami Žďárná, Letovice a Boskovice – Sušilova. Díky skvělým výkonům postoupili z prvního místa do vyřazovacích bojů.
Ve čtvrtfinále narazili na tým ze školy Rájec-Jestřebí. Přestože naši žáci byli po celý zápas lepším týmem, o postupu musely rozhodnout až penalty, které zvládli úspěšně. V semifinále následoval vyrovnaný souboj proti ZŠ Salmova, ze kterého naši hráči vybojovali vítězství 2:1.
Ve finále čekal domácí Kunštát. Po bojovném výkonu přišla smolná porážka 1:0, a naši fotbalisté tak obsadili skvělé 2. místo.
I přes finálovou prohru si žáci zajistili postup do krajského kola, které se uskuteční v Blansku.
Marek Grmela


