Žáci 4. tříd se vydali na školní výlet do okolí Rudice a Jedovnic. Naše cesta začala v Rudici, kde jsme navštívili muzeum Větrný mlýn Rudice. Děti si zde prohlédly expozici věnovanou rudickému mlynářství, historii obce, těžbě železné rudy a zajímavostem z okolí Moravského krasu.
Poté jsme pokračovali k lomu Seč, který nás zaujal svými pestrými barvami a krásným výhledem. Výlet dále pokračoval pěšky přírodou přes skalní Kolíbky a Rudické propadání.
Naším cílem byly Jedovnice, kde jsme došli až k rybníku Olšovec. Po delší procházce nám pořádně vyhládlo, a tak jsme si za odměnu dali výborný oběd – langoše. Dětem velmi chutnaly a byl to příjemný závěr našeho putování.
Výlet se nám moc vydařil. Užili jsme si den plný poznávání, pohybu, dobré nálady a společných zážitků.
vyučující 4. tříd
























