Dne 21. 5. 2026 se vybraní žáci 4.–8. ročníku zúčastnili oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů 2026. Za naši školu soutěžila celkem tři družstva.
Největší úspěch bezpochyby může slavit do krajského kola postupující mladší družstvo ve složení Zoe Celestýna Marešová, Zuzana Zezulková, Vít Bláha a Tomáš Jelínek. Konkurence byla velká – vítězové porazili dalších devět družstev. Starší družstvo obhájilo v konkurenci osmi dalších škol stříbrnou medaili, další z mladších družstev se umístilo na krásném čtvrtém místě.
Kromě umístění žákům radost přinesly i další úspěchy jako například nejlepší čas a bezchybnost při vypracování disciplíny „labyrint“. Neuvěřitelný výkon předvedla také Zoe Celestýna Marešová, která se stala absolutní vítězkou kategorie I. díky nejnižšímu počtu nasbíraných trestných bodů.
Toto nabité dopoledne bylo pro žáky nejen příležitostí předvést svoji zdatnost v oblasti dopravní výchovy a první pomoci, ale také možností nasbírat cenné zkušenosti. Budeme držet palce v krajském kole soutěže!
Mgr. Markéta Loubová, Mgr. Tereza Vaisová
















