Žáci naší školy se i letos zúčastnili oblíbeného fotbalového turnaje McDonald’s Cup, a to ve dvou kategoriích – A (1.–3. třída) a B (4.–5. třída). Oba týmy předvedly bojovné výkony a skvěle reprezentovaly naši školu.
Mladší kategorie A obsadila v okrskovém kole 3. místo a postoupila do okresního finále. Tam se naši nejmladší fotbalisté dostali až do čtvrtfinále, kde nestačili na ZŠ Boskovice, nám. 9. května.
Také kategorie B skončila v okrskovém kole na 3. místě, v okresním finále ale předvedla fantastickou jízdu. Naši hráči postupně porazili všechny soupeře a ve finále vysokou výhrou 6:1 nad ZŠ Boskovice, nám. 9. května „pomstili“ mladší kategorii. Velmi dramatické bylo zejména semifinále proti Letovicím, ve kterém tým otočil nepříznivý stav 0:2 na konečných 4:2. Díky vítězství si naši žáci vybojovali postup do krajského kola v Brně.
V krajském kole čekala na většinu našich čtvrťáků velmi silná konkurence starších soupeřů. I přesto tým bojoval s velkým nasazením, a nakonec obsadil krásné 8. místo v celém Jihomoravském kraji. A být mezi osmi nejlepšími školami v kraji rozhodně není špatný výsledek! Gratulujeme všem hráčům a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.
Marek Grmela



