Vážení rodiče,
v naší škole proběhne dne 12. 5. 2026 přednáška v rámci studie zaměřené na prevalenci gastroezofageálního refluxního onemocnění (GERD) u dětí, realizované výzkumným týmem Fakultní nemocnice v Motol a Homolka, podpořené ministerstvem zdravotnictví a českou pediatrickou společností, do které se naše škola zapojila.
Cílem této studie je lépe porozumět tomu, jak často se u dětí objevují refluxní obtíže, pálení žáhy či další související zažívací problémy, a přispět tak ke zlepšení diagnostiky a péče o dětské pacienty.
Zapojení do studie je dobrovolné a probíhá formou krátkého dotazníku, který bude možné vyplnit online buď přes QR kód v letáčku, který děti přinesou po přednášce domů anebo přes odkaz (link), který budeme v den prezentace zasílat do aplikace. Veškeré získané údaje budou zpracovány anonymně a v souladu s pravidly ochrany osobních údajů.
Studie je určena pro děti ve vybraných věkových kategoriích. Naší školy se studie týká žáků 7. A, 7. B.
Děkujeme všem rodinám, které se rozhodnou do studie zapojit a podpořit tak výzkum zaměřený na zdraví dětí.
V Blansku 5. 5. 2026
Mgr. Bc. Dušan Krumnikl, MBA, ředitel školy

